Короткий опис (реферат):
Навчально-методичний посібник «Робочий зошит із української мови як іноземної (рівень А1)» є додатковим практичним матеріалом для іноземних слухачів підготовчих курсів вишів України. Зошит розроблено відповідно до Єдиної типової програми з української мови для студентів-іноземців основних факультетів нефілологічного профілю вищих навчальних закладів України III-IV рівнів акредитації , Загальноосвітнього стандарту з української мови як іноземної (рівні: А1, А2, В1, В2, С1). Запропоновані завдання розраховані на слухачів-іноземців, які попередньо не вивчали українську мову (рівень А1). Зошит містить завдання, що розвивають орфографічні навички як виду мовленнєвої діяльності. Для навчання графічному правильному письму подано такі види вправ: переписування і з’єднання букв, слів, речень, мікротекстів із готових зразків, переписування друкованих зразків прописом.
У зошиті вміщені завдання, що дають можливість практично застосувати засвоєний фонетичний, лексичний матеріал, базові правила граматики. Приділено увагу складанню діалогів. Під час виконання вправ слухачі мають використовувати свій словниковий запас та діяти відповідно до конкретної мовленнєвої ситуації. Зошит містить низку письмових та усних завдань, що допоможуть краще пізнати глибини української мови, розвинути комунікативні навички й аналітичне мислення слухачівіноземців, сприятимуть розширенню світогляду.
Матеріал згруповано так, що його можна опрацьовувати як під керівництвом викладача, так і самостійно. Може бути використаний як для навчання в групі чи для індивідуальної роботи, так і в процесі дистанційного навчання. Зошит одномовний, що дає змогу застосовувати його в багатонаціональних групах без мови-посередника.
Опанування матеріалу Робочого зошита дасть змогу іноземцям навчитися писати, говорити, читати українською мовою. Навчально-методичний посібник «Робочий зошит із української мови як іноземної (рівень А1)» призначено для слухачів підготовчого відділення з курсу «Українська мова як іноземна» і стане в пригоді під час підготовки до практичних занять та організації самостійної роботи слухачів.