Abstract:
Робота присвячена дослідженню щодо основних електронних систем курсовказівки. Опрацювання даної теми на вимогах Міжнародної Морської організації, а також на вимогах міжнародних конвенцій та кодексів. Визначено залежність ефективності роботи транспортного та промислового флотів, зниження аварійності та охорони навколишнього середовища від технічних засобів судноводіння. Було розглянуто питання особливості розміщення на судні даних систем, переваги та недоліки, принципи роботи та особливості експлуатації.
У першому розділі було зібрано інформацію щодо традиційних систем курсовказівки, таких як гірокомпаси с масою (ротором), картушкові магнітні компаси.
У другому розділі було розглянуто електронний магнітний компас: склад, характеристики та принцип дії; девіація: види, знищення та компенсування сил які її викликають; магнітометри та їх різновиди.
У третьому розділі були представлені волоконнооптичні (фіброоптичні) гіроскопи: загальні відомості, унікальні властивості, надана модель шумів та нестабільностей (ВОГ), пояснено принцип роботи та характеристика.
У четвертому розділі було надано інформацію про супутникові радіонавігаційні системи: характеристики, види, вимоги, структура та схема взаємодії; супутникові компаси.