Короткий опис (реферат):
Надана нижче магістерська робота передбачає опрацювання теми пов’язаної з маневруванням суден обладнаних азимутальними рушійними установками. Опрацювання даної теми базувалася на вимогах Міжнародної Морської організації щодо маневрування суден, а також на вимогах міжнародних конвенцій та кодексів. Біло розглянуто питання виникнення даного типу установки, особливості його розміщення на судні, принципові переваги та недоліки перед іншими (стандартними) рушіями, принцип роботи та особливості експлуатації, а також типові схеми маневрування на прикладі судна Celebrity Eclipse, що обладнане 2-ма модулями Azipod.
Для першого розділу було зібрано інформацію щодо використання азимутальних установок на сучасних суднах, а також робочі характеристики. Крім того складено таблицю із порівнянням рушія Azipod та Традиційний комплекс гвинт + кермо. Завдяки цьому порівнянню було виявлено ряд вагомих переваг азимутального рушія, а також деякі його недоліки.
У другому розділі було детально розібрано конструкцію рушія Azipod та складові його стандартної установки на судні. Завдяки рисункам, що надані у роботі, можна наочно побачити, де саме розташовуються системи управління та контролю за рушієм. Розглянули режими роботи Azipod, особливості його експлуатації, а також необхідні для роботи умови довколишнього середовища. Також у даному розділі значну увагу було приділено суднам льодового класу, адже саме на них найбільш доцільно використовувати азимутальну установку.
У третьому розділі було надано типові схеми маневрування та рекомендації з управління, які розроблялися згідно з вимогами IMO, міжнародними морськими конвенціями та кодексами, а також засновані на інформації, отриманої від операторів і від модельних випробувань з різними судами і конфігураціями. Дані схеми та рекомендації спрямовані на найбільш безпечний і оптимальний спосіб експлуатації судна з Azipod.